czwartek, 25 kwietnia 2013

Dzień Dziecka 23 kwietnia


Transformice świętuje Dzień Dziecka 23 kwietnia, jak to jest turecki tradycja! Założona w 1927 roku przez Mustafę Kemala Atatürka, suwerenności i Dzień Dziecka to święto, które jest przeznaczone dla dzieci.To święto ma charakter międzynarodowy i wielokulturowy, dzieci z różnych krajów na całym świecie są zaproszeni do Turcji podczas uroczystości. Dzieci te uczestniczą w festiwalach, paradę w kolorowych kostiumach i śpiewają i tańczą do muzyki swojego kraju pochodzenia.
Jest to doskonała okazja dla nas, aby uczcić naszych tureckich przyjaciół i odkryć wyjątkowe przedmioty w sklepie związane z tym świętem! 

SZCZĘŚLIWEJ uroczystości!
 
Specjalny rabat w wysokości 20% stosuje się do tych pozycji specjalnych na 23 kwietnia. Przedmioty pozostaną w sklepie po zdarzeniu.


P.S. Przepraszam, że dopiero teraz to piszę, ale wcześniej nie zdążyłam tego napisać. 

Podobają się wam nowe przedmioty? Kupicie je? 
Odpowiedzi oczekuję w komentarzach ;).

poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Skróty

 Heiia, dzisiaj omówimy skróty.
Wiele myszek nie zna skrótów, za pomocą których posługujemy się w grze.
Oto one:
 • TFM - Transformice - czyli skrócona nazwa gry
 • SP - spirit czyli duch, który unosi trochę w górę, piszemy jeżeli chcemy żeby szaman nam podłożył.
 • CN - canon czyli kula armatnia
 • GJ - Good Job czyli 'Dobra robota', piszemy jeżeli chcemy pogratulować komuś pierwszego miejsca, lub szamanowi, który ci pomógł
 • First - czyli Pierwszy, mamy firsta kiedy jako pierwsi wejdziemy do norki z serem
 • TY - Thank You, piszemy jeżeli chcemy komuś podziękować
 • MOD - moderator
 • WJ - Wall Jump, to technika wspinania się po ścianach
 • CJ - Corner Jump to technika odbicia się od jakiejś powierzchni
 • SJ - Spirit Jump to technika odbijania się do góry za pomocą SP
 • Bc - czyli room bootcamp
 • Surv -room survivor
 • Hax - hacker
 • PK (Pce)- czyli pokój, zgoda pomiędzy myszami, jak są dwa szamani to piszą to, bo nie chcą wojny
 • Jj - już jestem
 • Z/w - zaraz wracam
 • Nq - narka
To już wszystkie skróty. Trochę się ich nazbierało, warto je znać, bo często myszki piszą sobie.
Wszystkie skróty są z J. angielskiego. Te zaznaczone na czerwono to z J. polskiego, powinniście je znać, bo pisze się je nie tylko na TFM (oprócz PK). Mam nadzieję, że pomogłam wam tymi skrótami.
Do kolejnego postu! :D

Czy skróty są przydatne?

niedziela, 14 kwietnia 2013

Nowe Roomy ! 2

Hejj, teraz 2 część posta 'Nowe Roomy !'. Postanowiłam podzielić je na dwie części, ponieważ nie chciałam, żeby post był strzaaasznie długi. 
Pamiętajmy! Aby wyświetlić wszystkie nowe roomy, wpisujemy w czacie: /module

Ok więc kolejne roomy to:

* #elimination
* #control
* #infected
* #trainingbootcamp
* #dancedance

O co w nich chodzi ?

* #elimination - Room podobny do racing. Naszym zadaniem jest w jak najszybszym czasie przejść mapki. Aby wygrać trzeba być w górnej połowie listy z zawodnikami. Jeśli nie znajdziesz się w górnej połowie zostaniesz wyeliminowany z gry i będzie do trwało aż nowa gra się nie zacznie. Mapy trwają minutę.

* #control - Ten room bardzo mi się podoba. Trzeba tu panować nad kontrolą. Kiedy jesteś szamanem, nie ma nas na mapie i to MY "sterujemy" wszystkimi innymi myszkami za pomocą klawiszy ;P. Wygląda to tak jakby mysza latała. Nie możemy wtedy skorzystać z żadnego ekwipunku. Kiedy nie jesteś szamanem, To panujesz tylko nad swoją myszką. Czasami są mapy bez szamana, w której przechodzimy normalnie.

* #infected - W tych roomie jedna myszka staje się wampirem, podobnie jak w survivorze.  Wampir musi gonić pozostałe myszki, tak żeby stała się wampirem musi dotknąć. Fajnie jest bo możemy latać za pomocą spacji :D.  Również jeżeli nie jesteśmy wampirem mamy do użycia 'meep', który lekko odpycha.

* #trainingbootcamp - Mamy room. Zupełnie jak bootcamp. Różni się tym, że to jest trening. Mamy 20 punktów. I jeżeli jesteśmy na mapie i idziemy do jakiegoś miejsca i naciśniemy klawisz C, to wtedy mamy zapisaną pozycje. Jeżeli się zabijemy, to możemy nacisnąć spację i jesteśmy w tym miejscu co nacisnęliśmy C. UWAGA! Za każdym razem kiedy naciskasz spacje tracisz 1 punkt! Dopóki nie przeniesiesz się na inny trening ;).

* #dancedance - Ten room jest nie tylko dla tych co umieją tańczyć ;P. Trzeba tutaj się skupić i czasem być szybkim. Na górze mamy taki pasek i canony ze strzałkami. Po lewej mamy deskę, kiedy znajduje się tam canon w środku deski, to klikamy strzałkę odpowiednią do canona. Powodzenia ;). 

To są już wszystkie roomy. Mam nadzieję, że opisałam je w miarę rozumiale. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania to piszcie w komntarzu.
Bardzo proszę o wyrażenie swojej opini co do tych room'ów. Ja najbardziej lubię #deathmatch, ale również fajny jest #dancedance, tylko czasem jest tam mało myszek.

Jaki wam się najbardziej podoba room ?
Piszcie w komentarzach ! :D

piątek, 12 kwietnia 2013

Nowe Roomy !

Witajcie myszki ! Mam dla was nowinki, mianowicie chodzi o roomy. 

Nazywają się:
* #ratapult
* #traitor
* #campal
* #keyhunt
* #shatrick
* #football
* #deathmach 

Jak je wpisać? 
Mamy na przykład #ratapult. Wpisujemy je tak jak standardowe mapy np: /room #ratapult. Oczywiście nie pomijamy "płotka" - #. 

O co w nich chodzi?  

* #ratapult - Wszystkie myszy w tym roomie są podzielone na dwie drużyny. Odróżniamy je po kolorach nicku, np. czarny i biały lub inne. Tutaj strzelamy kowadłami do mysz z innej drużyny, tak żeby spadły. Strzelamy naciskając spację. Im dłużej przytrzymamy tym lot jest szybszy. Kiedy przeciwna drużyna zginie wtedy dostajemy ser i mamy go zanieść do norki.

* #traitor - W tym roomie jedna myszka jest traitorem. Tylko nie wiemy kto to jest. Jeżeli my jesteśmy traitorem, to mamy za zadanie biegać za innymi myszkami i klikać na nie spacją, i wtedy umierają. A jeśi domyślasz się, która to myszka to piszesz jej lub jego nick w czacie, żeby inne myszki wiedziały. I wtedy ty piszesz w czacie np. jak bym ja była: !Magdaqu. Czyli wykrzyknik i nick osoby, która jest traitorem. Skąd wiemy, że jesteśmy traitorem? Jeżeli jesteśmy, w czacie nam pisze
 Jeżeli nie jesteśmy, mamy taki napis:

* #campal - Tu znów mamy dwie drużyny. Zadaniem jest strzelać w przeciwną drużynę canonami klikając strzałkę w dół. Tylko canony lecą w jedną stronę. Nie można zebrać seru przed wyznaczonym czasem, ponieważ potem deadasz. Tu możemy wykorzystać co jakiś czas meep! Tak jak jest w Survivorze. Możemy też odpychać myszy strzałką w dół, jeżeli któraś nas hagguje. 

* #keyhunt - W tym roomie jest taka sprawa, że trzeba wchodzić w kółka lub inne i klikać spację wchodzimy w  nie. Patrzymy w czacie czego potrzebujemy i patrzymy na środek kółka lub jakiego jakby kwadratu xD. Jeżeli mamy to pisze: You got, jeżeli nie: You need:

* #shatrick - W tym roomie chodzi o to, że droga do norki i serka buduje się sama z JEDNEGO PUDŁA. 

* #football - Mamy dwie drużyny. latamy za piłką czyli canonem i klikamy na nią spacją. Wtedy dostajemy serek i "odradzamy się". jeżeli strzelimy gola do bramki dostaniemy punkt do drużyny :)

* #deathmach - To room podobny do baffbotffa. Tylko, że tu canony są szybciej. Strzelamy je za pomocą strzałki w dół. Mamy cel zestrzelić wszystkie myszy z mapki. kiedy będziemy sami, klikamy E, aby otworzył się portal. Czasami myszy są podzielone na dwie drużyny.

To będzie na tyle w tym poście. Są jeszcze inne roomy, ale je opisze w następnym poście ;). 
Wam się podobają roomy? Piszcie w komentarzach który! :D 
  
 

środa, 10 kwietnia 2013

Fraises ! ^.^

Heia wam !
Dzisiaj, po raz pierwszy kupiłam na swoje konto Fraises czyli Truskawki.
To waluta, którą można dostać za pieniądze. To bardzo prosta sprawa, ponieważ trzeba tylko załadować konto na telefonie i kupić. Oczywiście można też kupić za pomocą PayPal. 
Ja załadowałam sobie z telefonu.
Wybrałam ten najdroższy pakiet za 11,07 zł, ponieważ on się najbardziej opłaca.
Jutro zrobię jakiś "outfit" mojej myszki :) To takie pokazanie wyglądu mojej myszki. No a teraz jest właśnie u nas burza ;/ I już muszę kończyć. Także do usłyszenia do kolejnego postu !

Kiedy doładujemy Truskawki mamy taki obrazek: Yeeey ! Ale się cieszę, że je mam ^^.

 

wtorek, 2 kwietnia 2013

Muzyka i dźwięki na TFM!

Siemka myszki!
Otóż wchodzę na TFM i słyszę jakąś muzykę. Myślałam początkowo, że jest z jakiegoś bloga, bo akurat czytałam. Wyłączam je, a muzyka nadal trwa. I potem okazało się, że pochodzi z Transformice!
Szczerze mówiąc bardzo podoba mi się. Muzyka jest z Eventu Karnawałowego. Słychać ją od razu iedy włączymy grę. Następnie gdy się zalogujemy muzyka się ścisza i jej nie słychać. Dodali jeszcze inne dźwięki. Jak zdobędziesz serek, słychać tak jakby cymbałki. Jeżeli się skujesz są bąbelki.  Jeszcze jest pojedynczy dźwięk, kiedy się zmienia mapka. Właściwie chyba to tyle z tych dźwięków, moim zdaniem są super ! Oczywiście można je wyłączyć, jeżeli ktoś nie będzie chciał. Pokażę wam teraz screen.

(kliknij, aby powiększyć)

 Tu też można włączyć i wyłączyć muzykę klikając w nie. Jest tam, gdzie są te akcje powyżej waszego profilu. 


Jeszcze dodali nowy obrazek. Chyba zrobię z niego nagłówek. Jak dla mnie jest świetny! :P


Myślę, że dźwięki są przydatne, ponieważ kiedy będziemy na jakiejś innej stronie, a grali w TFM, to będziemy wiedzieć, kiedy np. rozpocznie się następna mapka, jeżeli szybciej dojdziemy do norki lub spadniemy :P

Co myślicie o tych dźwiękach? Podobają się wam ?
Piszcie w komentarzach ! :)